Можно ли проводить съемку гаишников.

Рекомендации, обмен опытом, примеры решения проблем в прововых вопросах на дороге (ДТП, страховка и т.д.)

Сообщение SVI » 06 ноя 2014, 11:48

Чтобы не пересказывать своими словами норму Закона предлагаю изучить статью. Причем по такому же принципу можно подходить и к съемкам любых других гос.служащих и должносных лиц.

Знімати даівців на відео можна.

Як зазначають юристи, зйомка роботи співробітників ДАІ при відсутності ознак оперативно-розшукової діяльності не є порушенням
У правовій позиції МВС щодо законності фіксації дій співробітників ДАІ на відеокамеру відбулися зміни, повідомляє ЮРЛІГА.

Згідно з листом Державної автомобільної інспекції від 20.07.2012 № М-387зі, всі громадяни, які знімають роботу даівців, будуть покарані у вигляді 15 діб адміністративного арешту.

Залучення в такій ситуації до відповідальності по ст.185 КпАП є досить проблематичним, вважає юрист, який спеціалізується в сфері правового забезпечення дорожнього руху Вадим Володарський.

І тому є декілька причин: "Насамперед, потрібно знати, що відповідальність за цією статтею може наставати лише в тому випадку, якщо сама вимога або розпорядження співробітника міліції було законним. Наскільки законним воно може бути в такій ситуації? По-перше, як уже говорилося під час обговорення даної проблеми, посадова особа (а співробітники ДАІ ставляться до таких) - не той суб'єкт, щодо якого можна говорити про порушення недоторканності приватного життя. На роботі життя у нього не приватне. І саме на такій позиції стоїть Конституційний Суд України у своєму рішенні від 20.01.2012. Більше того. У рішенні щодо використання в якості доказів аудіо- і відеозаписів та фото спеціально зазначено, що не всі відомості можуть охоронятися законом", - зазначив адвокат.

Згідно з частинами першою, другою ст.32 Конституції, ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Конституційний Суд України у пункті 1 резолютивної частини рішення від 30.10.1997 № 5-зп (справа К.Г.Устименка) зазначив, що до конфіденційної інформації, зокрема, відносяться відомості про особу (освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, дата і місце народження, майновий стан та інші персональні дані). Про неможливість держорганів втручатися в особисте і сімейне життя людини, а також безпідставно отримувати відомості особистого характеру КСУ зазначив у підпункті 4.2 пункту 4 мотивувальної частини рішення від 6 жовтня 2010 року N 21-рп/2010 у справі про корупційні правопорушення та введення в дію антикорупційних законів.

Очевидно, що відеозапис дій співробітника ДАІ з виконання посадових обов'язків не порушує цих прав, вважає Володарський. Цим же рішенням встановлено, що приватна зйомка може служити доказом у кримінальній справі, так само як і зйомка камерами відеоспостереження. Якби такі зйомки були незаконними спочатку - вони б були неприпустимим доказом.

Таким чином, зйомка (в тому числі, і роботи ДАІ) при відсутності ознак оперативно-розшукової діяльності не є порушенням. У разі вчинення працівником ДАІ правопорушення відеозапис може використовуватися як доказ.

Проведення приватної відеозйомки само по собі не є незаконним. Крім цього, прямої заборони на неї також немає в законі. А відповідно до ст.19 Конституції, посадові особи мають право діяти тільки в межах, способом і в порядку, прямо передбачених законом. Норми, яка б прямо давала повноваження вимагати припинити зйомку, по суті, не існує, роз'яснив адвокат.

"Судова перспектива таких справ є вкрай сумнівною. З урахуванням того, що розглядаються справи за ст.185 КпАП саме судами. Навряд чи судді будуть підтримувати трактування закону, з яким виступила в даному випадку ДАІ. Принаймні, способи захисту в цій ситуації існують і базуються саме на законі. Крім того, варто згадати ст.307 ГК України. З урахуванням презумпції згоди на зйомки в публічному місці навіть для "приватних громадян", не кажучи про посадових осіб. Ця сфера винесена за межі регулювання адміністративним законодавством. Між іншим, в разі незаконного затримання громадянин може, в свою чергу, звернутися до суду з позовом до органу міліції та вимагати відшкодування заподіяної йому шкоди", - підсумував експерт.
SVI
 
Сообщений: 2335
Зарегистрирован: 21 окт 2014, 11:27

Сообщение SVI » 06 ноя 2014, 13:11

Вот еще попалось письмецо на глаза.

Письмо ДГАИ МВД № К-4836 от 25.11.2009 (О разрешении видео съёмки)

25 листопада 2009 року № К-4836

У Міністерстві внутрішніх справ розглянуто Ваше звернення з приводу права здійснення фіксації водіями процесу оформлення адміністративних матеріалів працівниками Державтоінспекції МВС.

Інформуємо, що під час оформлення адміністративних матеріалів між працівником Державтоінспекції та водієм, що порушив Правила дорожнього руху мають місце відносини, які тягнуть за собою правові наслідки. З метою недопущення порушення своїх конституційних прав, а також для подальшого здійснення їх захисту водії транспортних засобів можуть використовувати засоби фото-, відео-, аудіозапису для фіксування процесу оформлення адміністративних матеріалів працівниками Державтоінспекції МВС.

Також повідомляємо, що відповідно до вимог розділу 20 наказу МВС України від 27.03.2009 № 111, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2009 року за № 576/16592 працівникам Державтоінспекції МВС забороняється застосування технічних засобів та приладів, які не сертифіковані в Україні та які не пройшли метрологічної повірки або мають свідоцтво про таку повірку, термін дії якого минув.


Начальник управління О. В. Сірий
SVI
 
Сообщений: 2335
Зарегистрирован: 21 окт 2014, 11:27

Сообщение Ohotnik » 09 сен 2015, 17:27

Когда на посту ГАИ в с. Солоное задержали мой автомобиль наблюдал как молодые парни пытаясь получить у ГАИшников информацию о том, кто их и почему остановил (я так и не понял самой сути). Когда ответа вразумительного хлопцы не получили то один из них извлек из кармана видеокамеру начал гайцов снимать на видео и вести их опрос на предмет фамилии, звания, должности и причина остановки. как на мой взгляд вели себя нагло и вызывающе, хотя возможно так и надо.
Ohotnik
 
Сообщений: 1449
Зарегистрирован: 02 апр 2015, 17:43

Сообщение Lara » 25 апр 2016, 12:40

Думаю, что можно и нужно. Изменилось только название, а методы прежние. Просто раньше надо было дать взятку 50-100 грн, а сейчас у полицаев план до двору за выполнение которого они получат премийку. Уже просочилась информация, что у полицаев установлен план по штрафам. Даже процедуру наказания изменили. Раньше протокол, объяснение водителя и постановление. Теперь же только постановление.
Lara
 
Сообщений: 2069
Зарегистрирован: 02 фев 2015, 13:07


Вернуться в Автоправо

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron